Anime Lato 2009

5 Czer

Anime

Wreszcie znalazłam czas na dodanie owej notki. Lato, co nam może się skojarzyć z tym oto słowem? Plaża, morze .. , jednak czy najważniejszym słowem nie są WAKACJE?! Tak, tak to ten nasz wolny czas gdy możemy odpocząć od szkoły, nauczycieli i obowiązków.

Zanim jednak będę się jednak z jednej strony cieszyć, a z drugiej smucić opuszczeniem szkoły, chcę przedstawić notkę anime lato ’09. Cieszyć – wakacje! Smucić – koniec podstawówki, nowa szkoła, nowi przyjaciele. Trudno .. Teraz czas na nowości!

Aoi Hana

Nazwa: Aoi Hana
Premiera: Lipiec 2009 r.

Historia dwójki najlepszych przyjaciółek z dzieciństwa – Fumi i Akiry, których drogi rozeszły się po wyprowadzce jednej z dziewczyn. Po dziecięciu latach wspomnienia powracają, a dziewczyny spotykają się ponownie w jednej z żeńskich szkół jako licealistki. Obie próbują odnowić swoją przyjaźń oraz zmagać się ze swoimi problemami.

Blogowanie: Wątpię, może jedynie pierwsze wrażenie.

Bakemonogatari

Nazwa: Bakemonogatari
Premiera: Lipiec 2009 r.

Koyomi Araragi to w większej części człowiek, nie licząc tego, że przez krotki czas był wampirem. Seria opowiada o Koyomi oraz innych dziwnych uczniach, które dane mu będą spotkać.

Blogowanie: Nie

Princess Lover

Nazwa: Princess Lover
Premiera: 5 lipca 2009 r.

Teppei Arima jest uczniem drugiego roku szkoły średniej, który stracił rodziców w wypadku samochodowym w drodze do domu z rodzinnego rejsu. Jego dziadek, Isshin Arima domaga się, aby Teppei stał się jego następcą, na czele Arima Group. Aby przygotować się na jego debiut do wysokiego społeczeństwa, Teppei zapisuje się do elitarnej akademii, liceum Shuuhou Gakuen- gdzie zaczyna się jego nowe życie.

Blogowanie: Nie

Seitokai no Ichizon

Nazwa: Seitokai no Ichizon
Premiera: Lipiec 2009 r.

W szkole Hekiyou Gakuenrada rada uczniowska składa się z najbardziej popularnych uczniów. Najczęściej są to słodkie dziewczyny. Wyjątkiem pozostaje Sugizaki Ken, który ciężko się uczył i pracował aby dostać się do rady. Komediancka historia o radzie uczniowskiej pełna parodii typu „The Melancholy of Haruhi Suzumiya No Yuutsu”

Blogowanie: Prawdopodobne

Sora No Manimani

Nazwa: Sora No Manimani
Premiera: 7 lipca 2009 r.

Saku Ooyagi po siedmiu latach wraca do rodzinnego miasteczka. Niebawem spotyka swoją przyjaciółkę z dzieciństwa – Mihoshi Akeno. Ich spotkanie i natarczywość Akeno zapoczątkuję pracę w klubie astronomicznym, gdzie celem są gwiazdy.

Blogowanie: Wątpię.

Taishou Yakyuu Musume

Nazwa: Taishou Yakyuu Musume
Premiera: Lato 2009 r.

Rok 1925 – dwie 14-stoletnie przyjaciółki – Koume i Akiki – decydują się na założenie klubu baseball’u. Jednak na tej drodze powstaną przeszkody, z którymi dziewczyny muszą sobie poradzić aby dojść do celu.

Blogowanie: Nie

Umi Monogatari

Nazwa: Umi Monogatari
Premiera: 24 czerwca 2009 r.

Marin i Urin to siostry żyjące w morzu, pragnące zobaczyć stały ląd i niebo. Pewnego dnia do wody wpada pierścień. Siostry postanawiają oddać go właścicielowi, którym okazuje się być licealistka – Kanon. Pierścień przypominał dziewczynie o pewnym chłopaku, z którym niedawno zerwała. Spotkanie Kanon i Marin – dziewicy nieba i dziewicy mórz – zapoczątkuje o uratowaniu świata.

Blogowanie: Bardzo prawdopodobne.

Weiß Survive

Nazwa: Weiß Survive
Premiera: 6 czerwiec 2009 r.

Karciana historia o Takeshi i Michi, którzy zgubili się w świecie walk i pojedynków. Żeby wrócić do domu, do swojego świata muszą razem stoczyć karciane bitwy.

Blogowanie: Nie.

Yoku Wakaru Gendai Mahou

Nazwa: Yoku Wakaru Gendai Mahou
Premiera: 11 lipca 2009 r.

Koyomi Moroshita – nowa, niezdarna uczennica szkoły średniej, która często jest mylona z uczennicą podstawówki z powodu niskiego wzrostu. Dziewczyna staje się uczniem 25 – letniej Misy Anehary, absolwentki szkoły oraz jednej z najpotężniejszych magików wszech czasów.

Blogowanie: Możliwe.

Na koniec dodatek:

Anime Lato 2009

Nie dodawałam moich własnych opini o anime, stwierdziłam, że nie ma to lekkiego sensu. Mogę tylko powiedzieć, że w lecie nie ma, aż takich rewelacji w porównaniu z wiosną. Jest jednak kilka serii, na które na pewno rzucę okiem. Chciałabym ujawnić, że w anime Sora No Manimani jak i Taishou Yakyuu Musume w główne role głos będzie podkładać Kanae Ito znana jako Amu (Shugo Chara!)

Wakacje już tuż, tuż. Niecałe dwa tygodnie i możemy odpocząć od szkoły. Tylko komputer, dwór no i anime oraz manga. Mówiąc prościej lenistwo, które nawet mnie w wieku 13-nastu lat troszkę dobija. Mam nadzieje, że notka się podoba oraz jesteście zadowoleni, że przybliżyłam was do niektórych serii.

– Anime zostały poukładane w porządku alfabetycznym

Kamichama Karin

Jedna odpowiedź to “Anime Lato 2009”

  1. Shouri 10 czerwca, 2009 @ 4:03 pm #

    „Koniec podstawówki” – nie masz się co smucić bo jeszcze fura fajnych chwil przed Tobą 😉 Po za tym czas okropnie szybko leci, dopiero co zaczynałam liceum, a w przyszłym roku mam maturę… [wzdycha]
    Naprawdę ciesz się tym, że jeszcze masz całe gimnazjum przed sobą ^^

    Wracając jednak do opisów – w większości zainteresowały Cię te same serie co i mnie, pomijając „Weiß Survive”, z którym się pierwszy raz stykam. Grafika wygląda bardzo ładnie, więc mam nadzieję, że zrobią z tego coś fajnego, a nie kolejny klon Yu-Gi-Oh!

    W każdym razie życzę udanych wakacji – pozdrawiam ^^

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: