K-ON! – Odcinek 6

11 Maj

K-ON!

Streszczenie:

Czas festiwalu. Oczywiście Mio niespecjalnie jest tym zachwycona w porównaniu do reszty grupy.  Kiedy przychodzi do miejsca spotkań klubu. Okazuje się być on pusty, a to dlatego, że Yui, Ritsu i Mugi są zaangażowane w inne prace podczas festiwalu. Kiedy wreszcie reszta grupki znajduje wolny czas na poćwiczenie przed występem, ku ich zdziwieniu Mio ćwiczy swój głos. Dziewczyny razem wykonują próbę, po której przychodzi pani Sawako (ich opiekunka) ze strojami na występ. Niby żaden problem, no może jeden – Mio oraz jej nieśmiałość. Po tych wszystkich małych problemach, zaniesieniu sprzętu oraz rekwizytów przyszedł czas na występ. Wszystkie pięknie ubrane wychodzą na scenę. Yui, Ritsu i Mugi są odważne i gotowe do zagrania, lecz Mio strasznie się boi. Jednak dziewczyny dają jej do zrozumienia jak ciężko pracowała przez te ostatnie dni, dzięki czemu Mio przełamuję swoją nieśmiałość i zaczyna śpiewać. Tak wychodzi piękny, wspaniały oraz emocjonujący koncert, podczas którego pokazują się urywki „teledysku” dziewczyn. Jednak na końcu Mio zahacza o kabel od wzmacniacza oraz upada na podłogę. Stało się najgorsze dla niej – niechcący cała widownia widziała jej majteczki.

Opinia:

Uwielbiam szkolne festiwale. Japończykom jest czego pozazdrościć. No, ale wróćmy do odcinka. Od czego by tu zacząć .. Może od nieśmiałości Mio. Wydaje mi się to tematem tego odcinka. Zgadza się można być nieśmiały i wstydliwy, ale czy czasem was to już nie denerwuję? ( przepraszam, że piszę już o tym drugi raz) Według mnie studio produkujące to anime czasem przesadza z motywami wstydliwości Mio. Ale przejdźmy do milszych rzeczy, jaką są np. stroje dziewczyn. Czyż nie były one słodkie? Najbardziej spodobał mi się ubiór Ritsu. (nie przez to, że jest moją ulubioną bohaterką) Kolory, szyk, krój oraz reszta, każda dobrała sobie ubiór przedstawiające siebie samą. No i oczywiście trzeba coś powiedzieć o występnie jak i końcówce odcinka. Występ czwórki bohaterek był fantastyczny. Muzyka oraz słowa świetnie wpasowały się w nastój. Co do motywów jakby teledysku dziewczyn – genialny pomysł. No i ostatnia kwestia – motyw z Mio. Szkoda mi jej. Nie dość, że bardzo stresowała się tym koncertem to jeszcze takie „coś” Ja bym zamarła, gdyby cała publiczność zobaczyła moje majtki .. No to kończę na dziś.

Scenery:

K-ON!

Praca Yui poza ćwiczeniami klubu muzycznego – kawiarenka. Bardzo rozśmieszył mnie strój dziewczyny. : )

K-ON!

Ćwiczenia Mio. Spodobało mi się, że chciała pokazać, że może zrobić wiele nawet z tą nieśmiałością.

K-ON - 06 - Large 12

Stroje zrobione własnoręcznie przez panią Sawako. Akurat na tym zdjęciu jest to strój (od lewej) Ritsu oraz Yui.

K-ON!

Niesienie sprzętu przez Yui i Mugi. Nie dziwie się minie Hirsiawy! Czy dla Tsumugi to na pewno takie lekkie? Ja bym to niosła na miejsce chyba rok! ~

K-ON!

Przeszłość Ritsu i Mio. Jednym słowem – kawaii.

K-ON!

Zaczęło się! Po prostu trzeba dać z siebie wszystko, pokonać lęki i zagrać najlepiej jak się umie! xD

K-ON!

Wdech i wydech. (tak bym zrobiła, gdybym była Mio) Przyznam, że Mio wykonała kawał dobrej roboty! Nie tylko ona – Ritsu, Mugi oraz Yui również zagrały świetnie.

K-ON!

Oto jeden z motywów z „teledysku” ,podczas występu dziewczyn! Bardzo spodobał mi się ten obrazek. Mio, Ritsu, Yui oraz Mugi wyglądają jak takie „odmienione”

K-ON!

Koniec tego dobrego. Zawsze musi pójść nie z planem. heh ..

K-ON!

Nie dziwie się, że Mio „wyzionęła ducha” Z niektórymi (pewnie ze mną) byłoby jeszcze gorzej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: