Shugo Chara! – Odcinki 2-25

19 Kwi

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 2 „Jajko serca”

W tym odcinku wykluwa się drugie jajko Amu – niebieskie – Miki. Dziewczyna dowiaduje się wszystkiego o jajkach jak i również, że strażnicy też posiadają Chary. Tadase – Kiseki, Nadeshiko – Temari, Kukai – Daichi oraz Yaya – Pepe.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 3 „Miękki i puszysty. Zostaw to Su!”

Trzeci odcinek = trzecie jajko – zielone – Su. Z powodu odwiedzin domu Tadase Amu przygotowuje dla niego placek. Niestety nie udaje jej się go zrobić z powodu Ikuto. Pomimo tego poprzez trzecie jajko obdarowuje Tadase ciasteczkami własnej roboty. Na końcu zostaje piątym strażnikiem.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 4 „Jestem Jokerem?”

W tym odcinku Ikuto ucina sobie krótką rozmowę z Amu na jej balkonie. (tematem były przeprosiny) Amu oczyszcza również jajko „X” zielonowłosej dziewczyny. Poznajemy nowego nauczyciela, wychowawce klasy Amu – Yuu Nikaidou. A na koniec widzimy tajemniczego mężczyznę z kartą Jokera w planetarium..

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 5 „Strzał! Pokonaj X charakter!”

Ten odcinek jest poświęcony w większości Kukai’owi. Poprzez to iż chłopak o imieniu Yamada nie został wybrany do pierwszego składu piłki nożnej, gdzie Kukai zostaje kapitanem powstaje jajko „X”. Oczyszcza je Amu jako Amulet Heart.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 6 „Chara Nari! Amulet Spade!”

Tym razem Yaya i Amu wybierają się na trening baletu młodszej dziewczyny. Szkoła baletowa właśnie przygotowuje się do przedstawienia, gdzie prima (Maika Himekawa) odnosi kontuzje. Nową prima zostaje Yaya. Poznajemy też tego tajemniczego mężczyznę z planetarium. Amu oczyszcza również jajko „X” Maiki, ale tym razem jako Amulet Spade. ( Chara Nari z Miki)

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 7 „Małe Jajko”

Amu zabiera do Guardians swoją młodszą siostrę – Ami, gdyż jej rodzice wyszli na randkę. (mamy niedziele) Dowiaduje się, że Ami jako małe dziecko, której marzenia przebiegają z uśmiechem może widzieć Shugo Chary.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 8 „Zakochałam się w Twoich oczach!”

Amu poznaje dziewczynę imieniem Misaki Watari, która jest zakochana w Tadase i prosi aby dziewczyny pomagały sobie nawzajem w zdobyciu Króla. Niestety jak to bywa powstaje jako „X”, które Amu jako Amulet Heart oraz Tadase oczyszczają razem. Na końcu Misaki przelewa swoje uczucia na Kukai’a.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 9 „Siedem cudów rodziny Fujisaki!?”

Amu zostaje zaproszona po raz pierwszy w żuciu na noc do Nadeshiko. Dowiaduje się również czym zajmują się krewni Fujisaki – szkoła tańca. Podczas wędrówki po domostwie Amu dostaje (prawie) ataku serca i widzi wszędzie niestworzone potwory. Jednak wszystko jest nieprawdą.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 10 „Chara Nari! Amulet Clover”

Podczas wybierania świątecznych ozdób w sklepiku Su gubi się. Po chwili Amu szuka jej z resztą Char. Nie udaje jej się znaleźć małej, ale poprzez Ikuto następnego dnia odnajduje Su. Zauważa również jajko „X”, które Ikuto miał właśnie zniszczyć.  Jednak Amu oczyszcza je za pomocą Su (Amulet Clover) i atakiem Remake Honey.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 11 „Śnieżne ferie w górach”

Guardians wybierają się w góry do domku dziadka Kukai’a, który (jak nie wspomniał) graniczy ze cmentarzem. Podczas spaceru Amu spotyka przypadkowo Tadase, który wyjawia jej swoje uczucia. Wszytko wyglądałoby pięknie, gdyby wypowiedział „Kocham Cię”, ale on powiedział „Kocham Twój Amulet Heart”

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 12 „Smutna Wigilia Bożego Narodzenia!”

Podczas powrotu z zakupów Amu trafia na plac, gdzie dużo osób gra na instrumentach bądź śpiewa. Tam spotyka Ikuto grającego na skrzypcach bardzo ładną, smutną, przechodzącą przez radosne dźwięki melodię. Następnego dnia Guardians urządzają przyjęcie świąteczne, a podczas powrotu do domu Amu napotyka się na jajka „X”, które uciekają zanim ona zdąży coś zrobić.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 13 „Wielkie kłopoty! Noworoczne na żywo!”

Yaya załatwia wszystkich Strażnikom bilety na Noworoczny koncert, gdzie będzie występować Utau. Pomimo iż dla wielu (również dla Amu) występ dziewczyny jest ekscytujący to dzieje się coś dziwnego. Na plecach Utau pojawiają się czarne skrzydła (jak przy Chara Change), a Jajka Serc publiczności zamieniają się w jajka „X”

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 14 „Shugo Chary na stoku narciarskim? Pojawia się Snoppe!”

Amu wraz z resztą wybiera się na szkolna wycieczkę. Ich trenerką zostaje 11- letnia Mifuyu Tori, która jest jedną z najlepszych snowboardzistek w kraju. Dowiadujemy się również, że Mifuyu jest bardzo nerwowa przy czym pojawia się jej Jajko Serca (wykluwa się) – Snoppe, który pomaga jej przejść przez kwalifikacje turnieju. Jednak następnego dnia poprzez rozmowę Tori z Nikaidou Snoppe zostaje zabrany.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 15 „Wielka bitwa na śnieżnym polu! Uratuj Snoppe!”

Powtórka z 14 odcinka. Jajko Serca Mifuyu zostaje zabrane przez Nikaidou, a dziewczyna jest załamana. Jednak Guardians postanawiają pomóc Tori przy czym (dzięki małemu fanowi Amu) odnajdują kryjówkę Nikaidou i odbierają Snoppe spowrotem. I tak Mifuyu dzięki swojej Charze wygrywa turniej snowboardowy.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 16 „Jeden, Dwa, Trzy. Magia Serca!”

Do szkoły Amu przybywa magik pseudo Zero. Nie jest jednak on taki doświadczony w swojej branży przy czym Guardians postanawiają mu pomóc organizując szkolną imprezę, na której chłopak ma pokazać swoje zdolności. Jednak powstaje jajko „X” chłopca (poprzez słowa Nikaidou), które oczyszcza Amu jako Amulet Spade przy czym dziewczyna zaczyna się domyślać kto za tym wszystkim stoi.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 17 „Konkurs na przemówienie we właściwym momencie!”

Mamy konkurs na przemówienie, w którym Amu zostaje wybrana jako przedstawiciel klasy przy czym Kukai i Tadase postanawiają jej pomóc w napisaniu jego. Niestety chłopcy kłócą się ze sobą. (przez Nikaidou) W dniu konkursu Sensei próbuje zabrać jajko Kukai’a przy czym okazuje się, że wszystko było zaplanowane. Teraz już wszyscy wiedzą, że Nikaidou stoi na zmianą jajek „X”.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 18 „Szczęśliwa, zawstydzająca pierwsza randka!”

Guardians umawiają się na wspólny sobotni wypad do nowo otwartego akwarium. Niestety w sobotę pojawiają się tylko Amu i Tadase. (reszta była zajęta) Kiedy do Tadase przyczepia się mała dziewczynka, Amu zauważając jajko „X” postanawia się nim zająć. Dowiaduje się również od Ikuto o kluczu Dumpty Key łączącym parę z kłódką Amu Humty Lock.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 19 „Wspomnienia Taty i Mamy!”

Cała rodzina Amu wybiera się na wycieczkę, gdyż jej tata chce zrobić zdjęcia leśnym ptakom, ponieważ taką ma prace. Jednak w drodze powrotnej rodzice dziewczyny wszczynają kłótnie, która zostaje rozwiązana ulubionymi omletami taty. Następnie Amu poszukuje ważnego zdjęcia, który był w albumie, który jej mama wystawiła na pchli targ. A dzięki Amulet Clover staje się to możliwe.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 20 „Prezent dla Ciebie”

Poznajemy przyjaciółkę Kukai’a z dzieciństwa – Sion, która ma wielki talent muzyczny przy czym niedługo wyjeżdża uczyć się gry na pianinie u zaufanego nauczyciela. Następnego dnia Kukai wybiera dla Sion jakiś prezent oraz przypadkowo spotyka Amu. Razem oczyszczają jajko „X” Sion spowodowane śpiewem Utau. W dniu wyjazdu Kukai jako prezent pożegnalny daje czterolistną koniczynę.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 21 „Porwanie Shugo Char!”

Amu wybiera się do francuskiej restauracji z całą rodziną przy czym zostawia w recepcji pudełko z Shugo Charami. Jednak gdy nachodzą ją wyrzuty sumienia postanawia odebrać pudełeczko, które okazuje się być puste. Amu myśląc iż Chary uciekły wyrusza na poszukiwania. (tak naprawdę porwał je Nikaidou) Poprzez wielką pomoc Ikuto Amu udaje się znaleźć swoje Chary, jednak nie udaje jej się ich odzyskać, ale Guradians oferują pomoc.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 22 „Epicka bitwa o uratowanie Shugo Char!”

Wszyscy Guradians wyruszają na poszukiwania Shugo Char. Spotykają również wróżkę Saeki Nobuko, która jak się okazuje może widzieć Chary. Utau także pomaga w poszukiwaniach. Kiedy znajdują Nikaidou, Hoshina zmienia się z Iru (Chara Nari) i atakuje Amu. Po chwili przychodzi Ikuto, dzięki któremu Amu odzyskuje Ran i Miki, a jeżeli chce dostać Su ma następnego dnia przyjść do laboratorium Nikaidou. (sama)

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 23 „Remake Honey! Osoba, którą chciałabym być!”

Dzięki pytaniom Su dowiadujemy się, że Nikaidou kiedyś miał własną Shugo Chare. Jego Jajko Serca stłukło się przed wykluciem, ponieważ on zwątpił w swoje marzenia. Kiedy Amu przybywa jako Amulet Heart uwalnia Su oraz wypuszcza energię zgromadzonych jajek „X”. Amulet Clover przywraca wszystko do porządku (nie niszcząc niczego) oraz pojawia się na chwilkę Chara Nikaidou mówiąc „Do zobaczenia” po czym Sensei rzuca pracę w Easter.

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 24 „Szkic Serca”

W szkole odbywa się konkurs rysunku, w którym Amu bierze udział. Teamt – „Ulubione miejsce w szkole” po czym Amu stwierdza, że dla niej takim miejscem jest Royal Garden. Dziewczyna kręci się wokół szkoły wspominając „dawne” czasy. Spotyka również Yoru i Iru. Przypomina jej się Ikuto oraz Utau, o której prawie nic nie wie. Nikaidou przeglądają rysunki dzieci napotyka się na prace Amu. (zdjęcie odcinka)

Shugo Chara!

Shugo Chara! ep 25 „Nadeshiko! Pożegnanie, mimo, że jest wiosna!?”

Amu mając problemy ze swoimi uczuciami idzie po radę do Nadeshiko. Kiedy dociera na miejsce spotyka tam tylko Nagehiko, brata bliźniaka dziewczyna. Tak naprawdę jest to ona sama w postaci chłopca. Amu dostaje list od Królowej, w którym dowiaduje się, że Nadeshiko wyjeżdża do Europy, ale obiecuje, że wróci jako inna osoba.

Odcinek 2 – Bardzo spodobał mi się ten odcinek, gdyż jest o mojej ulubionej Charze – Miki. Amu zachowała się wspaniale mówiąc, że może trochę uwierzyć w Shugo Chary. I tak było widać, że jej naprawdę na nich zależy.

Odcinek 3 – Nowa Chara Su jest taka słodka. Ujęcie Ikuto i Amu było takie .. takie .. słodkie! Najśmieszniejszym momentem według mnie był inny charakter Tadase.

Odcinek 4 – Tych słodkich momentów jest od groma. Ikuto był taki no .. no był słodki przynosząc Amu tyle słodyczy. Lekko wkurzyło mnie, że ugryzł Amu w ucho. Szkoda, że nie dowiedzieliśmy się jakie jest jego prawdziwe życzenie.

Odcinek 5 – Kyaa .. Byłam bardzo zadowolona, że zrobili odcinek o Kukai’u. Razem z Amu wyglądają tak dojrzale, słodko, chociaż i tak kibicuje Amuto. Ostatnie ujęcie Kukai’a i Yamady było wspaniałe – „Męska przyjaźń”

Odcinek 6 – Amulet Spade jest taki śliczny. Według mnie nawet lepszy niż Amulet Heart, ale to tylko moje zdanie. Czasem zazdroszczę Miki’emu za takie piękne rysunki. A co do Yayi to idealnie wpasowała się w role primy.

Odcinek 7 – Niezły pomysł z wątkiem małej siostry Amu. Jej seplenienie mnie rozwala xD A te „poszukiwania” Embryo były niesamowite, a przy tym bardzo rozweselające.

Odcinek 8 – Same radosne odcinki. (trochę za różowo) Dziewczyna imieniem Misaki Watari była lekko dziwna. Czy normalny człowiek odkochał by się w jednej osobie odrazu przelewając swoje uczucia na drugą? Wątpię .. ale cóż. Pomimo tego bardzo fajny odcinek. Najśmieszniejszy moment – Amu zbierająca informacje na temat Tadase.

Odcinek 9 – Nadeshiko jest bardzo ładna, ale kiedy zaczyna tańczyć jest jeszcze piękniejsza. Robi to z taką precyzją i urokiem, że można się odrazu zakochać. (informacja dla chłopców) Rozśmieszyła mnie bardzo postawą Cool&Spicy przed swoją siostrą, a sama przecież bała się tych „potworów”

Odcinek 10 – Amulet Clover również jest ładny, chociaż dla mnie dalej wygrywa Amulet Spade. Ciesze się, ze Amu zareagowała szybko, bo inaczej Ikuto by zniszczył jajko „X”, a przez to dużo osób mogłoby go za to znienawidzić. (moim ulubieńcem pozostałby dalej)

Odcinek 11 – Ciesze się, że studio robiące to anime przejmuje się rolą innych bohaterów. Kukai jest naprawdę świetny w sporcie, aż można pozazdrościć. Myślałam, że rozwalę Tadase!! Jak można powiedzieć przed dziewczyną „Kocham twój Amulet Heart” ? Z jego słów wynikało, że Amu ma walczyć sama ze sobą o uczucia Króla.

Odcinek 12 – Smutna Wigilia? No tak troszkę.. Ja byłam jeszcze bardziej niż Amu zszokowana grą Ikuto. Niby z niego taka zła osoba, a jednak umie pokazać na co go stać. Można było odczuć w jego melodii jego prawdziwe uczucia. Szkoda, że Amu nie udało się nic zrobić z tymi jajkami „X”, ale po co Ikuto robi takie rzeczy?

Odcinek 13 – Koncert Utau jeszcze do teraz chodzi mi w uszach. Dlaczego ona musi być zła? Ehh .. Jedynym szokującym momentem było zniszczenie przez Ikuto jajek „X”. Co on wyprawia? Raz jest dobrym, słodkim chłopcem pomagającym Amu. A raz niszy co mu popadnie. Nie rozumiem już je uczuć.

Odcinek 14 – Snoppe – Jajko Serca Mifuyu jest takie słodkie. Oni pasują do siebie idealnie.(przypomina mi się Amuto) Tylko, żeby nie było za różowo Nikaidou musiał pomieszać. Ciesze się, że Guardians postanawiają jej pomóc. Co ten Yuu sobie myśli? Że może każde napotkane jajko zabrać ze sobą? Ehh ..

Odcinek 15 – Nawet trzecioklasista może pomóc w takiej sytuacji. Zgadza się, dzięki niemu Guardians odnaleźli kryjówkę Nikaidou przy czym zabierają Snoppe. (juchuu) Gdyby nie Snoppe Mifuyu na pewno by nie wygrała, a tak wszystko zakończyło się sukcesem!

Odcinek 16 – Amu dopiero się domyśla kto stoi za zmianą jajek „X” ? Według mnie powinna to zrozumieć odcinek temu (kiedy znalazła kryjówkę Yuu, która zabrał Jajko Serca Mifuyu), ale cóż .. Przy okazji dziewczyna pomagając chłopcu pseudo Zero wyglądała bardzo słodko w swoim kostiumie.

Odcinek 17 – Kłótnia Tadase i Kukai’a była ustawiona? Nigdy bym się nie domyśliła czegoś takiego! (chyba za mało inteligentna jestem) Brawo dla Amu, która WRESZCIE zrozumiała, że Nikaidou stoi na zmianą jajek „X”

Odcinek 18 – Dlaczego coś takiego musiało się stać! Pierwsza randka Tadase i Amu. (na szczęście przypadkowa) Tą dziewczyną, która przyczepiła się do Króla ubóstwiam. Ciesze się, że przeszkodziła im na ich wypadzie. Szkoda, że Tadase przerwał Ikuto w tak ważnym momencie. Może dowiedzielibyśmy się więcej o Dumpty Key i Humty Lock.

Odcinek 20 – Przyjaciółka z dzieciństwa Kukai’a jest bardzo ładna. Ciesze się, że Amu, Yayi i Nadeshiko nie udało się ich zeswatać. (Ja pozostawiam Kukai’owi Utau, ale to w dalszych odcinkach) Najbardziej „poruszył” mnie moment, gdy Kukai daje jako prezent pożegnalny czterolistną koniczynę. Zachował się tak dojrzale, tak wspaniale po prostu nie da się tego opisać.

Odcinek 21 – Z jednej strony to wina Amu, że Shugo Chary zostały porwane, chociaż z drugiej skąd mogła wiedzieć, że takie coś się wydarzy. I znów „mój” słodki Ikuto ratuje Amu  z sytuacji oraz pomaga jej w znalezieniu Ran, Miki i Su. Według mnie kocio-uchy się bardzo zmienił od poznania Amu. Chyba nie tylko ja to zauważyłam? Heh ..

Odcinek 22 – Zdziwiło mnie parę faktów. Po pierwsze, że Saeki Nobuko może widzieć Shugo Chary, a po+drugie, że Utau też może wykonywać zmianę transformacji. Podczas Chara Nari z Iru wyglądała bardzo ładnie. Nie dziwie jej się, że „zwariowała” na punkcie Ikuto. Pewnie też bym się tak zachowała.

Odcinek 23 – Shugo Chara Nikaidou była tak ładna, wogle sam fakt, że miał Chare jest szokujący. Ciesze się, że w tym odcinku Su zdziałała tak dużo, że Yuu postanowił się zmienić przy czym rzucił pracę w Easter. Teraz może spokojnie wykonywać zawód nauczyciela. ^ ^

Odcinek 24 – Według mnie nudny, przeciągający się odcinek. Nie powiem niektóre wspomnienia Amu były fantastyczne, ale co poza tym? Ehh.. Jej rysunek był bardzo ładny. Ciekawi mnie jak mi wyszedłby ten obrazek. Pewnie 100 razy gorszy niż jej. heh. xD

Odcinek 25 – Szkoda mi Nadeshiko, była bardzo fajną postacią. Chociaż o co chodzi z tym całym bratem bliźniakiem – Nagehiko? Przecież odrazu można było zrozumieć, że to jest Królowa. Tylko Amu jak zwykle ma taki mały móżdżek, że nie zrozumiała. Mam nadzieje, że Nadeshiko szybko wróci z Europy, a wtedy dowiemy się wszystkiego.

Odcinek 2 –

Shugo Chara!

Odcinek 3 –

Shugo Chara!

Odcinek 4 –

Shugo Chara!

Odcinek 5 –

Shugo Chara!

Odcinek 6 –

Shugo Chara!

Odcinek 7 –

Shugo Chara!

Odcinek 8 –

Shugo Chara!

Odcinek 9 –

Shugo Chara!

Odcinek 10 –

Shugo Chara!

Odcinek 11 –

Shugo Chara!

Odcinek 12 –

Shugo Chara!

Odcinek 13 –

Shugo Chara!

Odcinek 14 –

Shugo Chara!

Odcinek 15 –

Shugo Chara!

Odcinek 16 –

Shugo Chara!

Odcinek 17 –

Shugo Chara!

Odcinek 18 –

Shugo Chara!

Odcinek 19 –

Shugo Chara!

Odcinek 20 –

Shugo Chara!

Odcinek 21 –

Shugo Chara!

Odcinek 22 –

Shugo Chara!

Odcinek 23 –

Shugo Chara!

Odcinek 24 –

Shugo Chara!

Odcinek 25 –

Shugo Chara!

Jeeeeaaaajjj! Wreszcie zakończyłam moją trzydniową pracę nad pierwszą częścią pierwszej serii. Teraz już mogę spokojnie odetchnąć. Reszta część pierwszej serii powinna pojawić się niedługo. Zobaczymy jak z czasem.

Jedna odpowiedź to “Shugo Chara! – Odcinki 2-25”

  1. riicki 4 Maj, 2009 @ 5:22 am #

    Super 😉 Im więcej streszczeń tym lepiej ^^ Napewno wielu osobom się sprzyda. Super blog ;]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: